środa, 30 września 2009

3 PAŹDZIERNIKA - SPOTKAJMY SIĘ NA POWIŚLU!

W pierwszą sobotę października na Powiślu odbędzie się jednodniowy, interdyscyplinarny Festiwal Powiślenia będący efektem oddolnej, sąsiedzkiej inicjatywy.

Uczestnictwo w większości wydarzeń Festiwalu jest bezpłatne, a jego program zawiera propozycje adresowane do odbiorców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach (film, teatr, muzyka, rękodzieło artystyczne). Wiele przedsięwzięć ma formę warsztatów, w których można wziąć aktywny udział.

3 października będzie można pospacerować po Powiślu śladami Stanisława Barei, zaśpiewać z chórem pod pomnikiem Syrenki, uczestniczyć w otwarciu butiku o nazwie „Złoto Teresy”, obejrzeć baśń naukową dla dzieci, pobawić się z Czarodziejską Kurą, posłuchać kapeli podwórkowej i sprawdzić, jak się na Powiślu tańczy sambę. A to tylko niektóre propozycje!

Na naszą ofertę składają się akcje przygotowane przez instytucje działające na Powiślu od kilkudziesięciu lat (Związek Nauczycielstwa Polskiego), organizacje, które ulokowały się tu niedawno (Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej) i takie, które dopiero tu zaistnieją (Centrum Nauki Kopernik). Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieścia Miasta Stołecznego Warszawy i przy wsparciu firmy Menolly Poland, która realizuje projekt Nowe Powiśle.

Chcielibyśmy, aby najważniejszą wartością Festiwalu – obok świetnej zabawy! – stała się rozmowa o Powiślu. Jego historii i nowych kierunkach rozwoju. Jego mieszkańcach i stałych bywalcach. Jego imprezowym fenomenie i sentymentalnym uroku. Zapraszamy do podjęcia z nami dialogu.

Głównym celem Festiwalu jest zaprezentowanie kulturotwórczego potencjału Powiśla – unikatowego konglomeratu wzajemnie uzupełniających się energii. Dlatego staraliśmy się zestawić ze sobą różne powiślańskie narracje.

Na Powiślu każdy dzień przynosi niezwykłe spotkania. 3 października – w dniu, w którym do życia zostanie powołane pierwsze, oficjalne święto dzielnicy – będzie ich wyjątkowo dużo.

W imieniu organizatorów: Katarzyna Federowicz i Patryk Czaplicki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz